Imieniny

Dzisiaj obchodzimy imieniny: Antoniego Jana | Jutro: Malgorzaty Piotra

Poświęcenie pomnika - fotorelacja

3 1 1 1 1 1 Średnia ocena wynosi 3.00 (1 głosy)

IMG 7420 Copy

 

Poświęcony w dniu dzisiejszym Pomnik, jest Hołdem oddanym przez nas żyjących, Wszystkim tym Bohaterom dzięki którym dzisiaj możemy żyć w Wolnej Polsce. Jednym z Nich jest mieszkaniec Bóbrki, uczestnik Bitwy Warszawskiej - Kacper Sęp, żołnierz 11 Pułku artylerii polowej, który zginął w czasie Bitwy Warszawskiej w 1920 roku.
Uroczystość nie miała by miejsca, gdyby nie ofiarność naszych darczyńców - Firm i Instytucji oraz osób prywatnych, którzy swoją hojnością wsparli tą szlachetną inicjatywę, a są to:
- Gmina Chorkówka
- Pani Alina Sobiborowicz Firma Celfast
- Pan Prezes Jan Stasiowski Firma Metalnaft
- Lokalna Grupa Działania Kraina Nafty z siedzibą w Miejscu Piastowym
- Firma Ryszarda Szczurka IWO-POŻ Iwonicz
- Bank Spółdzielczy Rymanów O.Chorrkówka
- Pan Wiesław Mączka Firma EL- GRANIT
- Pani Renata Małolepszy - Firma KOMINY
- Pan Mirosław Wrona Firma ZALAS
Dziękujemy Wszystkim Osobom prywatnym, naszym mieszkańcom i przyjaciołom z całej Polski.

Zakup kamienia pochodzącego z kamieniołomu w Lipowicy o wymiarach 190x200x50 wraz z transportem zawdzięczamy Gminie Chorkówka. Pan Bartmłomiej Ciupa, właściciel Firmy Delta udostępnił dźwig do posadowienia kamienia na wcześniej wylanym fundamencie. Prace osadzenia kamienia wykonał Pan Adam Szczurek.

Ułożenie kostki granitowej i wykonanie podstawy pomnika wykonali Panowie Wiesław i Przemysław Jachimowscy z Wujskiego wraz z Księdzem Proboszczem Piotrem Babiarzem oraz Waldemarem Gawronem. W pracach przy budowie pomnika uczestniczyli również: Bogdan Juraszek, Bogdan Piękoś, Jan Baran, Zbigniew Trybus, Stefan Nawrocki, Stanisław Czarnota, Bogumił Świątek,Joanna Szydło, Czesław Majchrzak, oraz Adam Szydło.

Pragniemy podziękować z głębi serca Wam Wszystkim, którzy w jakikolwiek sposób przyczynili się do powstania tego Pomnika.

Banner


eu