Imieniny

Dzisiaj obchodzimy imieniny: Romana Ludomira | Jutro: ---

Kapela Ludowa "Bobrzanie"

"ABY OCALIĆ OD ZAPOMNIENIA..." to motto Kapeli Ludowej "Bobrzanie" – działającej od 2009 roku przy Stowarzyszeniu Rozwoju wsi Bóbrka. Inspiratorem powstania kapeli był akompaniator i choreograf  Zespołu Pieśni i Tańca „Bobrzanie " Grzegorz Mermon.
Od początku swojej działalności kapela towarzyszy koncertom zespołu tanecznego a owocem tej współpracy było wiele wspólnych koncertów na imprezach artystycznych i przeglądach zespołów ludowych w kraju i za granicą /Tomaszów Lubelski, Nowa Dęba, Ujsoły k/Żywca, Koszyce na Słowacji, Budapeszt ,Zalaegerszeg –Węgry czy Wiedeń w Austrii.
Samodzielny debiut kapeli nastąpił na Przeglądzie Zespołów Śpiewaczych i Kapel Ludowych zorganizowanym przez Gminny Ośrodek Kultury w Chorkówce w lipcu 2011r. Przez dwa lata kierownikiem muzycznym kapeli była Aleksandra Dyl – uczennica Szkoły Muzycznej w klasie skrzypiec.
Na bogaty repertuar zespołu składają się opracowane muzycznie wszystkie tańce narodowe, tańce i przyśpiewki regionalne krośnieńskie i z okolic Rzeszowa, kolędy, pastorałki, pieśni wielkopostne i sięgające pamięcią ośpiewania nafciarzy „ kolebki " przemysłu naftowego jaką jest Bóbrka.
W październiku 2013 roku kapela nagrała swą pierwszą płytę i zadebiutowała na antenie polskiego radia w Rzeszowie.
Skład Kapeli „BOBRZANIE":
Monika Serwińska – skrzypce
Witold Gibała- klarnet
Kazimierz Gruszka- trąbka
Mieczysław Smolik – kontrabas
Magdalena Niedziela – solistka
Konrad Gierlasiński- solista
Franciszek Nowak - skrzypce
Grzegorz Mermon – akordeon – kierownik kapeli
W 2016 roku powstała przy Stowarzyszeniu Rozwoju Wsi Bóbrka druga kapela występująca w składzie:
Kazimierz Gruszka - trąbka
Franciszek Nowak - skrzypce
Adam Pólchłopek - akordeon
Józef Zajdel - kontrabas
Aleksander Gwóżdź - klarnet

 

Banner


eu